Podzimní závodění

Po delší zpravodajské odmlce způsobené nikoliv naší neúčastí na závodech, ale právě velkým sportovním vytížením, je čas zrekapitulovat závody od začátku školního roku. Ještě o prázdninách jsme se zúčastnili třídenních závodů v Nejdku v Krušných horách – Westcupu. Berta zde doběhla na trati po fáborkách celkově sedmá a Sára s Hubertem a maminkou v kategorii rodičů s dětmi skončili třetí, resp. čtvrtí. Já byl ostudně ve třetí etapě disk, takže o tom radši nebudeme psát – https://oris.orientacnisporty.cz/files/4437_45d09c170dfb075cbbe983701419ea2e.txt. Z Krušných hor jsme se přesunuli na Drahanskou vrchovinu a na Moravě jsem své selhání napravil a na mistrovství republiky a skončil na výborném desátém místě (první sebepochvala 😊). Vzhledem k tomu, že součástí bylo i Majstrovstva Slovenska, tak jsme si po dlouhé době vyslechli i společnou hymnu – https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=3982.

23.9. se už téměř kompletní oddíl zúčastnil závodu oblastního žebříčku v Krňanech, kde jsme se na mapě Voskovka u soutoku Vltavy a Sázavy přehnali přes místní kopce v počtu 20 závodníků. K výsledkům: Lucka v příchozích druhá, Adélka Horová a Kristýna Prchlíková pátá, resp. šestá. V desítce ještě Adam a Eliška Lázničkovi. I všichni ostatní se umístili na výborných místech. 13 žlutých závodníků z 63 startujících znamenal nejpočetněji zastoupený klub v kategorii. V dětských kategoriích bez doprovodu skočila Berta třináctá z 28 a Sára po fáborkách čtvrtá z 25. Zvláště u Lucky a Davida je třeba smeknout, protože den předtím se zúčastnili Běhu Voděradskými bučinami a Babického trailu. Oba si zlepšili své osobní rekordy z minuých let! V dětských závodech se na Babickém trailu umístila mezi děvčaty Anička Břízková druhá a Berta Šunková čtvrtá. V mladší kategorii skončila Sára Šunková třetí a Verunka Kolářová brala brambory. https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=4451. Víkend plný sportu i úspěchů… 😊.

V sobotu 6.10. se menší část oddílu vydala do Mladé Boleslavi nasát atmosféru Světového poháru a zároveň zkusit městský sprint. Kristýnka a Martin Prchlíkovi na bedně. Úspěch rodiny zkazil táta, který bral v příchozích brambory. Anička v desítce a další pořadí bylo Zuzanka, Bětka, Adélka, Laura, Honzík a Verunka. V příchozích ještě bodovala šestá Lucka a šestnáctá Erika. Podle algoritmu ze začátku příspěvku se nebudu o výsledku dikvalifikovaného předsedy Davida rozepisovat…

O víkendu 20.-21.10. se oddíl rozdělil. Já odjel na do jižních Čech a většina oddílu do sousedních Velkých Popovic na předposlední závod oblastního žebříčku. O tom, zda byl závod spojený s exkurzí ke Kozlovi zdroje mlčí. Závodu se nicméně zúčastnilo 24 členů našeho oddílu. Velmi potěšující je, že trojice Verunka Kolářova, Anička Břízková a Sárka Vaughanová zapomněly strach doma a běžely již samostatně kategorii D10L. Verunka uzavírala první desítku a ostatní skončily v půlce startovního pole. Lucka také opustila „svou“ kategorii příchozích a doběhla na 18. místě mezi ženami, tři místa před Jitkou Zábřeskou. Na účastníky kategorie HDR není v tomto příspěvku dost místa, takže zmíním pouze nejlepší z oddílu, šestou Marušku Peškovou. I ostatní rozhodně neudělali ostudu. Kategorie příchozích nám také nabobtnala a k tradičním účastníkům přibyl šestý Petr Břízek a Martin Gešev – https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=4476. Zde si neodpustím sebestřednou exibici a pochlubím se bednou na Třeboňském maratonu v osobním rekordu 2h48min a 9s, což je průměrné tempo 4min/km… https://irontime.cz/vysledky1246/?zavod=1246&trat=1815.

Posledním závodem sezóny před oddílovým přeborem (článek snad vznikne co nevidět) jsme se vydali do Brd k Berounce. Tady opět přes dvacet dětí (a dospělých) v tričkách s luňákem na prsou bojovalo o nejvyšší příčky. Berta skončila i přes kufr na první kontrolu třetí a Sára druhá po fáborkách. Ve stejné kategorii byla Verunka v desítce a Anička kousek za ní. Mezi muži David těsně za půlkou. V tréninkové kategorii se mezi téměř sto účastníky rozhodně neztratili Lucka, Milan, Erika ani Jitka. Ostatní z HDR běželi tentokrát bez čipu a do našich análů se nezapíší – https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=4484.

Absence příspěvků tedy opravdu neznamená, že náš oddíl skomírá, ale právě naopak se úspěšně rozrůstá a sklízí úspěchy, čehož jsou výše popsané závody důkazem! A že to je hlavně díky Vám, obětavým rodičům, netřeba dodávat.